Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
Xbox 360 Aurora Jtag-Rgh System Link Online Multiplayer Oyun Oynama Rehberi Resimli Anlatım

Jtag-Rgh'li Xbox 360'da Online Sistem Link Online Multiplayer Oyun Oynama Rehberi

Arkadaşlar bugün sizlere Jtag-rgh'li cihazda nasıl online oyun oynanacağını anlatacağım

Önemli Notlar
-Online oynamanız için ilk önce aurora yüklemelisiniz aksi takdirde oynayamazsınız
Aurora 0.7B.1 NOVA Türkçe Xbox 360 Yükleme Kurulum Rehberi JTAG/RGH

-Sadece System Link Destekli oyunları oynuyabilirsiniz
https://en.wikipedia.or....._games

-Bu yöntemde live'a bağlanmadığımız için herhangi bir ban riski yoktur

1) Arkadaşlar ilk önce Xboxunity Link verdiğim linkteki siteden üyelik alın kullandığınız bir mail adresi verin çünkü onay kodu gönderiyor onay kodunu girmezseniz üyelik aktifleşmiyor

2) Xbox360'ı İnternete Bağlanamanız gerekmektedir Ana Dashboard Sistem ayarları/Ağ bölümüne gelin ve kulladığınız wifi neyse onu seçin şifresini girin Ethernet ile bağlanacak olanlar direk bağlanabilir Ağıınızın Durumu bölümünde Ağ bağlandıysanız işiniz tamamdır internete bağlanmış oldunuz Live'a bağlanamazsınız çünkü rgh'li makina kullanyoruz :)

3) Şimdi Xbox'a Sabit İp veriyoruz Resimdeki gibi Ağı Yapılandır bölümüne girin A Tuşuna basarak El ile İp girin ben böyle verdim sizin ağ durumunuz bilemediğim için onu kendiniz verirsiniz ip çakışması yaşamamak için ip'yi yüksek verin Dns ayarı size kalmış ister verin ister vermeyin

4) Modem Arayüzünden 3071 ve 3072 Portunu açın Xbox'a verdiğiniz sabit ip'yi verin bu her modemler Farklıdır ben nasıl yapabilirim gibi sorular sormayın onu siz çözüceksiniz Ben kendi modemime göre size örnek verdim :)

İpucu=Modeminizde UPNP açık ise ve çalışıyor ise port açmanıza gerek kalmıyor örneğin benim modemimde upnp açık kendiliğinden portu açıyor

5) Daslaunch Ayarlarından Devlink=kapalı Pingpatch=açık Contpatch=Kapalı olması lazım ayarları yaptıkdan sonra RB Tuşununa basın hdd bölümüne gelin ve X tuşuna basarak kaydedin

6) Şimdi Aldığımız Üyeliği Xbox'da Giriş yapıcaz Start Tuşuna basın ve Unity Bölümüne gelerek Etkin bölümü İşaretleyin ardından K.adınınızı girin altında Talep Et Bölümüne girerek şifrenizi girin bağlandığınız zaman altta apikey otomatik olarak gelicektir

7)İşlemleri Doğru Yaptığımızı Anlamak İçin Teste Yapıcaz Start Tuşuna basın Modüller bölümünde Freestyle Plugin Göreceksiniz

8) Bütün ayarlarımız bittikden sonra oyunu test etmek kaldı bende Cod Black Ops2 vardı onu denedim şimdi oyuna giriş yapıyoruz girdikden sonra xbox'ın orta tuşuna yani xboxı açtığımız tuşa bir kere basıyoruz alttaki resimde gördüğünüz gibi System Link Yazısı aktif olmuş oldu ona giriş yapıyoruz :)

9)Şimdi kendimize boş bir oda seçiyoruz ve A tuşu ile giriş yapıyoruz alttaki resimde gördüğünüz gibi bir odaya giriş yaptım :)

10) Kurulu Oyunları görmek için mutliplayer bölümünden System Link ve ardından Join bölümüne gelerek X tuşu ile sayfayı yenileyin karşıza gelecektir :)

11) Alttaki resimde gördüğünüz gibi oyuna giriş yaptım botlarla oynayanlara denk geldim :D

enesgokler01

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
5) Daslaunch Ayarlarından Devlink kapalı Pingpatch açık Contpatch Kapalı olması lazım ayarları yaptıkdan sonra RB Tuşununa basın hdd bölümüne gelin ve X tuşuna basarak kaydedin
Bu bölüme ulasamadim yaedim eder misiniz

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
5) Daslaunch Ayarlarından Devlink kapalı Pingpatch açık Contpatch Kapalı olması lazım ayarları yaptıkdan sonra RB Tuşununa basın hdd bölümüne gelin ve X tuşuna basarak kaydedin
Bu bölüme ulasamadim yaedim eder misiniz
tam olarak neresini yapamadın ona göre yardımcı oluyum
bu ayaları yapman için dashlaunch girmen lazım ben bulamadım dersende yardımcı olamam çünkü herhangi bir yere yüklenmiş olabilir genelde installer klasörü içindedir ama hangi konuma atıldı onu bilemem

enesgokler01

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Data port status ve broadcast port statuslarda fail alıyorum

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
IP ayarları direk otomatik olarak sizin yaptığınız gibiydi değiştirmeme gerek var mı sizce

el ile ip vermende fayda var modemi yeniden başlattığında xbox farklı bi ip alır açtığın portlarda sıkıntı yaşarsın

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator

darkwatch

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Darkness usta systemlinki aurorada nasıl olacak acaba

frkncn61

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Bro ben herşeyi yaptım herşey tmm okey ama şöyle bi sorun var system link etkin oluyo orta tuşa basınca tmm hatta title update yaptım oyunu ama oda yok? oyuncumu yoktur acaba yoksa benmi beceremedim??

frkncn61

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
tmm arkadaşlar oyunda yokmuş cod bo2 oynuyom şuan açıldı valla :D çok çok teşekkür ederim çok başarılı bir anlatım olmuş :) 2 gündür bunla uraşıyom bu anlatımla halledebildim işimi çok saolun :)

Edit : Arkadaşlar bildiğiniz system linke uyan oyun varsa (savaş oyunu) söylermisiniz :) ama sizinde oynadığınız olsun ya da fazla kişi olduğundan emin olduğunuz :D bana fazla kişili bi savaş oyunu lazım da :)))

tarique

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
tmm arkadaşlar oyunda yokmuş cod bo2 oynuyom şuan açıldı valla :D çok çok teşekkür ederim çok başarılı bir anlatım olmuş :) 2 gündür bunla uraşıyom bu anlatımla halledebildim işimi çok saolun :)

Edit : Arkadaşlar bildiğiniz system linke uyan oyun varsa (savaş oyunu) söylermisiniz :) ama sizinde oynadığınız olsun ya da fazla kişi olduğundan emin olduğunuz :D bana fazla kişili bi savaş oyunu lazım da :)))
anlık olarak en çok oyuncusu olan 5 oyunu linkteki sitede sağ tarafta görebilirsin
Portal - RealModScene

frkncn61

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Teşekkürler kardeşim :) zaten en çokta cod bo 2 deymiş :D

frkncn61

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Arkadaşlar cod bo 2 yi sorunsuz oynuyorum bugün cod aw yükledim orta tuştan odaya giriyorum multiplayera tıklıyorum oyundan sonra bi uyarı geliyo xbox lice ya da main menu diyo ? menu dersen menuye live dersen multiye giriyo ordan system linki seciyom yine aynı sorun geliyo ondan sonra ne dersen de menuye geliyo? neden oluyo bu acaba?? oyunu tam yükleyememiş olabilirmiyim acaba??

Üst Alt
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]