Metal Gear Solid V The Phantom Pain Xbox 360 Yükleme Rehberi JTAG/RGH

Tornavida_Kamil

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.oyuncuhatti.com
Merhaba Arkadaşlar Size Bir Sorum Olucaktı Benim Elimde Bir Adet Fw'li Fat Xbox 360 Bulunmakta Metal Gear Solid V : Phantom Pain'i İndirdim Ve DVD'ye Yazdım Daha Sonra Oyunun İlk DVD'sini Konsola Taktım Oyunu Açtım İlk DVD İnstall Diski Olduğu İçin Otomatik Olarak Yükleme Başlaması Gerekiyordu Ama Xbox 360 Hard Drive Not Detected Hatası Aldım Kesinlikle Bu Hatanın Neden Çıktığını Anlamadım Ondan Önce Bir Çok Oyunu Bu Şekilde Kurmuştum Örneğin GTA 5 , FarCry 4 , Watch_Dogs , Gibi Ama Neden Böyle Bir Hata Verdi Bilmiyorum Bir Çözümü Varsa Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardım Ederse Cevap Yazarsa Çok Sevinirim !!!

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
Merhaba Arkadaşlar Size Bir Sorum Olucaktı Benim Elimde Bir Adet Fw'li Fat Xbox 360 Bulunmakta Metal Gear Solid V : Phantom Pain'i İndirdim Ve DVD'ye Yazdım Daha Sonra Oyunun İlk DVD'sini Konsola Taktım Oyunu Açtım İlk DVD İnstall Diski Olduğu İçin Otomatik Olarak Yükleme Başlaması Gerekiyordu Ama Xbox 360 Hard Drive Not Detected Hatası Aldım Kesinlikle Bu Hatanın Neden Çıktığını Anlamadım Ondan Önce Bir Çok Oyunu Bu Şekilde Kurmuştum Örneğin GTA 5 , FarCry 4 , Watch_Dogs , Gibi Ama Neden Böyle Bir Hata Verdi Bilmiyorum Bir Çözümü Varsa Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardım Ederse Cevap Yazarsa Çok Sevinirim !!!

merhaba dostum xboxın orjinal dahili hardiski var mı?

berkayo987

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
hocam ben oyunu indirdim fatal crash hatası verdi nasıl çözebilirim bu sorunu teşekkürler

berkayo987

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Exiso ile cikardim dvd1 ve 2 olarak attim hata verdi bitek bu oyunda boyle

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
hocam oyunu indirdim exiso ile çıkardım dvd1 ve 2 olarak ayrı klasöre çıkardım 250 gb jtagli xboxa koydum hata verip kapandı

ön yükleme dosyasını rehberde anlattığım gibi yükledinmi eğer direk çevirip attıysan hata vermesi normal ilk önce Dvd 1 içindeki ön yükleme dosyalarını yükle ardından dvd 2'den oyunu çalıştır

Alduin

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
dostum bende harici 16gb flash bellek ile oluyor ama dahili olmuyor ne yapacağımı şaşırdım cidden baştan anlatayım.

oyunu iso olarak indirip 2 dvdyide jtagripe çevirdim, 16gb flash belleğe attıktan sonra dvd1 klasörünün içindeki 4B4E085E klasörünü xboxtaki content/000000 klasörünün içine attım, flash bellekteki dvd1 i çalıştırdım buraya kadar herşey tamam disk2 yi istedi, dvd2 klasörünüde content/000000 yerine attım, iki ayrı klasör olmuş oldu biri dvd2 diğeri 4B4E085E, dvd2den oyunu açmaya çalıştığım zaman fatal crash hatası alıyorum (tekrar indirmeyi deneyin gibisinden bir hata) orjinal xbox menüsüne yönlendiriyor.

tuhaf olan şey ise 16gb flash bellekteki dvd2deki default.xex i çalıştırınca oyun açılıyor, kernel sürümüm güncel sadece dahili hdd de oynamak istiyorum oyunu, xboxın dahili hdd si notebook tipinden, dlcler, title updateler, oyunların hepsi content/000000 klasörünün içinde bulunuyor, şimdiye kadar hiç sorun yaşamamıştım.

anlattıklarımda herhangi bir yanlışlık var mıdır acaba?

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
dostum bende harici 16gb flash bellek ile oluyor ama dahili olmuyor ne yapacağımı şaşırdım cidden baştan anlatayım.

oyunu iso olarak indirip 2 dvdyide jtagripe çevirdim, 16gb flash belleğe attıktan sonra dvd1 klasörünün içindeki 4B4E085E klasörünü xboxtaki content/000000 klasörünün içine attım, flash bellekteki dvd1 i çalıştırdım buraya kadar herşey tamam disk2 yi istedi, dvd2 klasörünüde content/000000 yerine attım, iki ayrı klasör olmuş oldu biri dvd2 diğeri 4B4E085E, dvd2den oyunu açmaya çalıştığım zaman fatal crash hatası alıyorum (tekrar indirmeyi deneyin gibisinden bir hata) orjinal xbox menüsüne yönlendiriyor.

tuhaf olan şey ise 16gb flash bellekteki dvd2deki default.xex i çalıştırınca oyun açılıyor, kernel sürümüm güncel sadece dahili hdd de oynamak istiyorum oyunu, xboxın dahili hdd si notebook tipinden, dlcler, title updateler, oyunların hepsi content/000000 klasörünün içinde bulunuyor, şimdiye kadar hiç sorun yaşamamıştım.

anlattıklarımda herhangi bir yanlışlık var mıdır acaba?
Fatal Crash Dosyanın bozuk olmasından kaynaklıdır
Eğer Diski silin veya yeniden indirin diyorsada bu sorun kernelin düşük olmasından veya dosya atarken eksik atmasından kaynaklıdır

usb üzerinden oynadığını ve kernelini güncellediğini söylemişsin büyük ihtimal dosyaları taşırken eksik atıyordur FTP Veya Diğer Dosya yöneticileri ile atmayı dene aurora-fsd3-xexmenü gibi

klasörden kaynaklıda olabilir Dvd2 klasörünün ismini 4B4E085E olarak değiştirmeyi dene :)

Alduin

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
1.5 saatlik uğraştan sonra sorunu çözdüm, dvd1 deki default.xex i dvd2 dekiyle değiştirdim, oyun dahili hdd de çalıştı gayet normal ilerliyor. ayrıca dostum biraz konu dışı olabilir ama mesajımın yönetici onaylanana kadar görüntülenmemesi gerçekten kötü bir şey, şöyle bir sistem yapabilirsiniz en az 100-200 mesajı olanlar anlık mesaj atabilirler gibisinden, çünkü yönetici onayı bekleyene kadar sorunumu çözmüş oluyorum :D

matabay26

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Megadan indirdim, Exiso ile çevirecek bişey yok.
Ya bu hazır çevrilmiş yada anlatım başka dosyanın.
Videodakileri yaptım, boyutu 5,62 gb a düştü
anlamadım gitti ben bunu, bu indirilen dosyalara göre anlatım gerekiyor,
istenirse inen dosyalarınresimlerinide eklerim

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
jtagrip bölümünden indirdiysen normaldir hazır çıkartılmış halinde paylaşılıyor işlemleri yapıp oyunu çalıştırdıysan sorun yok

Darkan4zm

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Cevap: Metal Gear Solid V The Phantom Pain Xbox 360 Yükleme Rehberi JTAG/RGH

Abi bende to play metal gear solid 5 you must insert disc 1 dv1 yüklemediniz diorda yükledim dv1din yanında bi assest massest var onlarıda mı yüklicem nerde yanlşıklık yaptım acaba

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator

onları yüklemene gerek işlemleri eksik yapmışsındır tekrar gözden geçir

ousss_88

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Teşekkürler

cenk28

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

teşekkürler sağolun

Barış06

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Teşekkürler.

Üst Alt
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!