Metal Gear Solid V The Phantom Pain Xbox 360 Yükleme Rehberi JTAG/RGH

James_sunderland

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Acaip heyecanlıyım anlatamam size öyle böyle değil bakalım önce GTAV'i yüklediğim gibi deneyeceğim bakalım ne olacak :D

James_sunderland

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

kendini alıntılamışsın :D

Usb0/content/00000 içine aynı şekil dostum :)
Dostum denediklerimi yazayım. Kullandığım HDD'nin bir kısmını xbox'da biçimlendirmiştim dediğim gibi alien gtav gibi oyunların ilk dvd'lerini oraya atıp diğer 2. dvd'sini de HDD'nin normal kısmına atıp oynuyordum. Şimdiye kadar sıkıntıda yaaşamamıştım ama dahili HDD istiyor olaması işi karıştırıyor anladığım kadarıyla. Benim HDD USB1 olarak geçiyor makinede bilmiyorum sıkıntı buradan mı kaynaklıdır acaba?

İlk dvd'yi party buffalo ile bahsettiğim xbox ile biçimlendirilmiş kısma attım. Ama sadece şu 4B4E ile başlayan dosyayı content klasörünün içindekini yani. Sonrada 2. dvd'yi hdd'nin normal kısmına attım dediğim gibi tıpkı GTAV'i atar gibi ama çalışmadı. Sonra senin rehberi iyice okudum eksksiz ilk dvd'yide hdd'nin normal kısmına attım malum default.xex ile çalıştırıp yüklendi uyarısını almak için ama onu çalıştırmaya çalışınca xbox hata veriyor.

aurora kurulu acaba dashboard sürümüm mü eski kaldı :(

Anlam veremedim en olmadı yarın video çekip ekleyeceğim dostum neler yapıyorum nasıl yapıyorum vs :( Yarın iş var duş alıp yatma zamanı geldi. Çok heveslenmiştim be dostum anlatamam sana :(

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
Dostum denediklerimi yazayım. Kullandığım HDD'nin bir kısmını xbox'da biçimlendirmiştim dediğim gibi alien gtav gibi oyunların ilk dvd'lerini oraya atıp diğer 2. dvd'sini de HDD'nin normal kısmına atıp oynuyordum. Şimdiye kadar sıkıntıda yaaşamamıştım ama dahili HDD istiyor olaması işi karıştırıyor anladığım kadarıyla. Benim HDD USB1 olarak geçiyor makinede bilmiyorum sıkıntı buradan mı kaynaklıdır acaba?

İlk dvd'yi party buffalo ile bahsettiğim xbox ile biçimlendirilmiş kısma attım. Ama sadece şu 4B4E ile başlayan dosyayı content klasörünün içindekini yani. Sonrada 2. dvd'yi hdd'nin normal kısmına attım dediğim gibi tıpkı GTAV'i atar gibi ama çalışmadı. Sonra senin rehberi iyice okudum eksksiz ilk dvd'yide hdd'nin normal kısmına attım malum default.xex ile çalıştırıp yüklendi uyarısını almak için ama onu çalıştırmaya çalışınca xbox hata veriyor.

aurora kurulu acaba dashboard sürümüm mü eski kaldı :(

Anlam veremedim en olmadı yarın video çekip ekleyeceğim dostum neler yapıyorum nasıl yapıyorum vs :( Yarın iş var duş alıp yatma zamanı geldi. Çok heveslenmiştim be dostum anlatamam sana :(

hallederiz dostum canını sıkma ne gibi hata aldın peki birde kernel sürümünü yazabilirmisin yine sorun olursa @mit40 ile konuşur hallederiz en son kernel güncellemesinde 2Tb harici desteği geldi kerneleni güncelleyip tekrar ypamanı tavsiye ederim yalnız boyut verme olayı kalkmış direk hepsini biçimlendiriyor içinde veriler var ise bir yere yedekle öyle biçimlendir

James_sunderland

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Dostum inana zahmet veriyorum kusuruma bakmayın Kernel ve dash sürümlerine nereden bakıyoruz acaba system settings'e bir bakayım belki yazıyordur orada :(

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
Dostum inana zahmet veriyorum kusuruma bakmayın Kernel ve dash sürümlerine nereden bakıyoruz acaba system settings'e bir bakayım belki yazıyordur orada :(

estağfurullah dostum sistem ayarlarından ana dashboarda dön yine sistem ayarlarına gel orada konsol bilgileri gibi bir bölüm olması lazım orada yazıyor

James_sunderland

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Dostum uyku tutmadı kalktım foto çektim 35 yaşında eşşek kadar adam takıntılı olunca demek böyle oluyor :( Buyur dostum fotolar;

Aldığım hata şu dostum;

2WK1hUg.jpg

Aslında her şey sıkıntısız görünüyor ama bak mesela dosyaları görebiliyorum buradan;

uj8Le7N.jpg

Dashboard şöyle;

1L4mPc1.jpg

Kernel hangisi bilemedim dostum;

vpizhCt.jpg

Umarım sıkıntıyı çözebiliriz...

James_sunderland

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Dostum arka arkaya mesaj yazıyorum kusuruma bakma lütfen ama sayende rehberini kullanarak kernel, nand, dashboard ne var ne yoksa güncelledim ama uyku çok ciddi bastırdı yarında (bugünde) iş var artık temiz sıfır bir kurulumla yarın deneyeceğim nasipse.

Tekrar teşekkür ederim hayırlı geceler dilerim...

mit40

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
@James_sunderland dostum son dashboard güncellemeaini mutlaka yap bu sitede var ondam sonra harddiski xboxta çalıstırabilmek için fat32 olmalı eğer böyleyse son güncellemeyle beraber ayriyetten xbox üzerinden harddiski biçimlendirmeye hiç gerek yok harddiskindeki ana dizine "content/000000000000/" içine dvd1deki content dosyalarını attiğin zaman tamamdır rahatlıkla oynayabilirsin.

James_sunderland

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
@James_sunderland dostum son dashboard güncellemeaini mutlaka yap bu sitede var ondam sonra harddiski xboxta çalıstırabilmek için fat32 olmalı eğer böyleyse son güncellemeyle beraber ayriyetten xbox üzerinden harddiski biçimlendirmeye hiç gerek yok harddiskindeki ana dizine "content/000000000000/" içine dvd1deki content dosyalarını attiğin zaman tamamdır rahatlıkla oynayabilirsin.
Dostum şimdi sen deyince fark ettim fat 32 olarak görünüyor ama değil çünkü content klasörü oluşturmaya çalıştığımda izin vermedi ;)

Bende bilgisayar üzerinden baştan formatladım USB belleği, sonrada content klasörünü oluşturdum şimdi içine şu bol sıfırlı klasörü taşıyorum (oyunun ilk dvd'sini)

Tüm güncellemelerini yaptım makinenein bakalım nasıl olacak. Hemen deniyorum dostum :)

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
Dostum peki bu biçimlenmiş belleğe party buffolo ile giremiyorum hangi yazılımı kullanmam gerekli?

Birde burada oluşturduğum content dosyası ve oyunun ilk dvd'si ile denedim çalışmadı. Ama oyunun 2. dvd'si başka bir usb bellekteydi, şimdi ikisini aynı yere alıyorum :D Yani Content klasöründe ilk dvd olacak (şu bol sıfırlı olan) ve Games klasöründede oyunun 2. dvd'si olacak :D

Denemediğim ne kaldı merak ediyorum açıkcası :)

buradan devam edelim dostum normalde xboxda usb ne kullanıyorsan işte biçimlendirip horizon programıylada atabilirsin linki yeniledim kendim upload ettim save yükleme rehberinde bulabilirsin dvd2 önemli değil ben usbdende çalıştırdım önemli olan 1. dvd

James_sunderland

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Tamamdır dostum hemen Horizon'a bakıyorum :)

Yakuza33

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Sağolun yardımınızla oyunu indirdim hepsini harfiyen yaptım 1dvd kurulumu pek uzun surmedi. oyunu açtım açılması biraz uzun sürdü oyuna girdim. ama bazı sorunlar var
yazılar bir kısmı görünmüyor ekranda tuşlar gözükmüyor. mesal eğilmeniz için şu tuşa basın diyor ama resim gözükmüyor.
onun hariçinde sorunsuz oynuyorum.
Edit oynadikca goruyorum nerdeyse yazi ile ilgili hic birşey yok ve bu beni cok zorluyor oyunu burdan indirdim.

The Darkness

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
Sağolun yardımınızla oyunu indirdim hepsini harfiyen yaptım 1dvd kurulumu pek uzun surmedi. oyunu açtım açılması biraz uzun sürdü oyuna girdim. ama bazı sorunlar var
yazılar bir kısmı görünmüyor ekranda tuşlar gözükmüyor. mesal eğilmeniz için şu tuşa basın diyor ama resim gözükmüyor.
onun hariçinde sorunsuz oynuyorum.
Edit oynadikca goruyorum nerdeyse yazi ile ilgili hic birşey yok ve bu beni cok zorluyor oyunu burdan indirdim.

bende buradan indirdim herhangi bir problem yok dostum ilginç bir sorun ilk defa karşılaşıyorum silip tekar yüklemeyi denermisin birde title update 1 çıktı onu yüklersen düzelebilir

James_sunderland

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Evet bir bakalım.

1) Kernel güncelledim olmadı
2) Dashboard güncelledim olmadı
3) Son olarakta aurorayı güncelledim yinede hariciden çalıştıramadım.

Sanıyorum ana kart mimarisi ile alakalı bir durum ben beceremedim. İleride durum düzelirse bir dahili xbox 360 hafızası alıp denemk lazım ;)

Herşey için teşekkürler dostlar kendinize çok çok iyi bakın...

AssasinCat

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
rehber nerede ben niye göremedim

Üst Alt
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!