Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!

BİLGİ Google Drive Kota Aşıldı Sorunu Çözümü

Lee Jun-Fan

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
10 Mart 2015
31,364
3,480
113
Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez ve indiremezsiniz.
Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya özellikle büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek veya indirmek için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hala erişemiyorsanız alan yöneticinizle irtibat kurun.

Sorunu alırsanız aşağıdaki çözümü uygulayabilirsiniz.

ÇÖZÜM


Languages:EN
Sorry, you can’t view or download this file at this time is an error message that you may get when you try to download files on Google Drive.
The explanation for the error message is simple: while users are free to share files publicly, or with a large number of users, quotas are in effect that limit availability.
If too many users view or download a file, it may be locked for a 24 hour period before the quota is reset. The period that a file is locked may be shorter according to Google.
If a file is particularly popular, it may take days or even longer before you manage to download it to your computer or place it on your Drive storage.

There is a trick that allows you to bypass Google Drive’s 24 hour limit, here’s how it works:

 
Üst Alt
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]